Jelentkezési felhívás országos evangélikus kórustalálkozóra 2024 – Kiskőrös

A Magyarországi Evangélikus Egyház (MEE) Egyházzenei Bizottsága újra felhívja a figyelmet arra, hogy 2024. május 11–12-én Kiskőrösön megrendezi az evangélikus gyülekezetek kórusainak országos találkozóját.

Vendéglátó: Kiskőrösi Evangélikus Egyházközség

Helyszín: a gyülekezet temploma és imaháza (Kiskőrös, Luther Márton tér 3.) és

a Kiskőrösi Evangélikus Középiskola (KEVI) Petőfi Sándor Általános Iskolája (Petőfi Sándor út 7.)

Szállás: Vinum Hotel, 70 fő (Petőfi Sándor út 106.); Hotel Imperial, 80 fő (Erdőtelki út 21.);

Kollégium, 50 fő (Árpád utca 18.); Krimpen ház, 14 fő (Kossuth Lajos út)

A találkozón kilenc együttes vehet részt.

A rendezvény költségeinek túlnyomó részét fedezi a MEE támogatása,

így a részvételi hozzájárulás csak jelképes: kórustagonként 3000 Ft.

A szállodai és a kollégiumi szállásdíj (és valószínűleg a színvonal) között igen nagy a különbség,

ezért a kollégiumi elhelyezést választóknak nem kell részvételi hozzájárulást fizetniük.

Az utazásról minden énekkar maga gondoskodik,

de az útiköltséghez támogatás igényelhető a bizottság egyházzenei pályázatán is.

Jelentkezési határidő: 2023. december 15.

Énekkaronként 10-12 perces önálló bemutatkozásra van lehetőség.

Kérjük, hogy minden kórus legalább egy kompozíciót az „Általa élünk” kötetből válasszon

(Úrvacsorai kórusművek, Kántorképző és Egyházzenei Intézet, Luther Kiadó, Fót–Budapest, 2020).

A közös kórusműveket a vasárnapi istentisztelet ordináriumtételeiként szólaltatjuk meg.

Jacobus Gallus: Eljött a nap (kétkórusos)

Michael Praetorius: Dicsőítünk, Krisztus, aki szenvedtél

Leonhart Schröter: A menny Urának tisztelet

Johann Sebastian Bach: Szent az Isten (GyLK 628 Sanctusa)

Győrffy István: Krisztus, ártatlan Bárány

A hatodik közös kompozíció pedig egy hatalmas jelentőségű évfordulóhoz kapcsolódik:

ötszáz éve, 1524-ben jelent meg a Eyn geystlich Gesangk Buchleyn (más néven első wittenbergi énekeskönyv, Chorgesangbuch), melyet Johann Walter, Luther Márton munkatársa szerkesztett.

Johann Walter: Isten igéje kősziklám

A jelentkező kórusok a kottákat innen tölthetik le.

A találkozó tervezett időbeosztása:

Május 11., szombat

Délelőtt: érkezés, helyszíni próbák, a közös művek próbája

Délben: ebéd, a szállás elfoglalása

Délután: megnyitó, az énekkarok bemutatkozása két hangversenyen

Este: vacsora, vidám együttlét, közös énekelgetés

Május 12., Exaudi vasárnapja

Reggel: reggeli

Délelőtt: beéneklés a templomban, istentisztelet – a közös művek megszólaltatásával

Délben: egyszerű ebéd vagy elutazás

E felhívás megtalálható a Kántorképző Intézet (https://kantorkepzo.lutheran.hu/) honlapján is.

Jelentkezni ezen a linken lehet:

Kiskőrös, 2024:

A pontos műsort és az ellátás megszervezéséhez szükséges végleges adatokat a találkozó előtt egy hónappal kérjük megadni.

Budapest–Keszthely, 2023. október 31.

Egyházzenei Bizottság

p { margin-bottom: 0.25cm; direction: ltr; color: #000000; line-height: 115%; text-align: left; orphans: 2; widows: 2 }p.western { font-family: "Liberation Serif", serif; font-size: 12pt; so-language: hu-HU }p.cjk { font-family: "NSimSun"; font-size: 12pt; so-language: zh-CN }p.ctl { font-family: "Lucida Sans"; font-size: 12pt; so-language: hi-IN }a.western:visited { so-language: hu-HU }a.cjk:visited { so-language: zh-CN }a.ctl:visited { so-language: hi-IN }a:link { color: #0563c1 }
« 2024. március »
március